“Sporta diena – Augsim veseli” pirmsskolas bērniem

Vecpiebalgas vidusskolas 2.klases skolēni ir ļoti sportiski. Liela daļa skolēnu dejo tautiskās dejas, trenējas papildus BMX, biatlonā, basketbolā, florbolā. Tādēļ arī izvēlējās, ka Labais darbs būs fiziski aktīvs. Skolēni vadīja pirmsskolas bērniem aizraujošu sporta dienu, lai parādītu, cik pozitīvas emocijas viņiem sagādā sportošana.

Labais darbs notika 27.02. skolas lielajā sporta zālē. 2.klases skolēni iejutās skolotāju lomā. Viņiem katram savā stacijā bija mazajiem bērniem jāparāda un jāpalīdz izpildīt sportisko aktivitāti, bet pirms tās  draugiem no bērnudārza vēl nācās atminēt otrklasnieku izdomātu mīklu, kuras atminējums bija saistīts ar stacijas uzdevumu. Kas tad mazajiem sportistiem bija jādara? Jāmet bumbas bumbu ratos, jālien cauri šūpojošajām, “tumšajām alām” un “zirnekļu tīklam”. Jāķer bumba un jāsauc veselīgs ēdiens, jāmet smilšu maisiņi domino kauliņu mērķī, jāattēlo dzīvnieki ar kustībām, jāmet bumbiņas riņķos. Jāpārvar tilts, jālec kā zaķim šķēršļu trasē un jārāpjas kokos pēc riekstiem kā vāverēm. Un jāsacenšas arī stafetes skrējienā. 2.klases skolēni savu skolotāja lomu izpildīja ļoti apzinīgi, mēs, skolotājas, varējām lepoties! Kāds sajūtās ļoti atbildīgs, jo spēja kādam palīdzēt, kāds nopūtās, jo bija jau piekusis un saprata, ka būt par sporta skolotāju nav nemaz tik viegli, bet kopumā bērni bija laimīgi, priecīgi, cik labi viss izdevās!

Vēl 2.klases skolēni bija sagādājuši sešgadīgās grupiņas bērniem dāvaniņas-pašu šūtas sirsniņas. Lai sadraudzētos un būtu viņu pirmie draugi skolā! Ļoti audzinošs pasākums skolniekiem, noteikti šādas sporta dienas rīkosim vēl!