Studenta kurpēs …

No 19. līdz 29. aprīlim Latvijas Universitātē notika pasākums ,,Studenta kurpēs”, kurā skolēniem bija dota iespēja “pielaikot studenta kurpes” –  vienu dienu iejusties studenta “ādā”. Šo iespēju izmantoja arī divas 12. klases skolnieces – Signe un Marta.

26. aprīlī meitenēm bija iespēja apmeklēt lekcijas, piedalīties studiju procesā, iepazīt izvēlētās fakultātes ēkas, apskatīt studentu iecienītākās pusdienošanas vietas, kā arī uzzināt, kādas prasmes un zināšanas nepieciešamas studējot attiecīgajā studiju programmā.

Signe devās uz Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāti ēnot pirmskolas pedagoģijas 1. kursa studentu Emanuelu. Kopā ar Emanuelu, citiem studentiem un ēnotājiem Signe piedalījās lekcijā, kurā studentiem bija jāatrāda mājasdarbs – pasākuma scenārijs, piemēram, Mūzikas dienai vai Lieldienām. Galvenais dienas uzdevums bija parādīt un izspēlēt šo svētku scenāriju. Kopā bija 4 dažādas grupas, 4 dažādi svētku svinēšanas priekšnesumi. Signei, studentiem un citiem ēnotājiem bija jāiejūtas bērnu lomā un jāpiedalās svētku aktivitātēs. Pēc aktīvās lekcijas Emanuels ēnotājiem izrādīja fakultātes telpas un atbildēja uz dažādiem jautājumiem.

Marta devās iepazīt Humanitāro zinātņu fakultāti, ēnojot baltu filoloģijas 1. kursa studenti Alisi. Tā kā filologi mācās attālināti, no rīta Marta lekcijas vēroja caur datora ekrānu. Lietuviešu valodas lekcijā, kopā ar pasniedzēju Edmundas no Lietuvas, Marta iemācījās lietuviski pastāstīt, kur dzīvo, cik viņai gadu un par ko vēlas kļūt. Lekcijā- Ievads teātra zinātnē- studenti tika iepazīstināti ar sociālpolitiskajiem procesiem un to atveidojumiem 21.gs. Latvijas teātrī. Diskusiju veidā tika apspriestas jaunākās teātra izrādes un to galvenā doma. Dienas otrajā pusē Marta devās iepazīt fakultātes telpas, kā arī apmeklēja studentu mīļāko franču beķereju.

Diena ,,studentu kurpēs” bija pozitīvām emocijām un jaunām zināšanām piepildīta. Signe un Marta  iesaka ikvienam izmantot iespēju piedalīties šāda veida pasākumos un cer jau septembrī atgriezties Latvijas Universitātē kā studentes!