Mīļš sveiciens Māmiņas dienā

Mātes diena jeb Māmiņas diena ir starptautiski svētki par godu māmiņām, Latvijā tos svin otrajā maija svētdienā. Šajā dienā apsveikumus saņem māmiņas, arī vecmāmiņas.

Pirmo reizi mūsdienu Mātes diena maija otrajā svētdienā tika svinēta 1908. gadā ASV, kad svētdienas skolas skolotāja Anna Rīsa Džārvisa no Rietumvirdžīnijas par godu savai mātei rīkoja baznīcu dievkalpojumus.

Latvijā Mātes dienu sāka svinēt 1922. gadā. Sākumā šo dienu pārsvarā svinēja draudzes un biedrības. 1938. gadā prezidents Kārlis Ulmanis izteica priekšlikumu šo dienu dēvēt par Ģimenes dienu, jo katra ģimene sākas ar māmiņu. Padomju gados Mātes diena netika svinēta, bet tika aizstāta ar 8. marta svinībām. Līdz ar brīvo Latviju Mātes dienas skaistā tradīcija atgriezās.

Ģimene ir liela vērtība un pamatu pamats katra cilvēka un arī valsts attīstībā. Tādēļ mūsdienās svinam ne tikai Māmiņdienu, bet arī Starptautisko Ģimenes dienu, kas tiek atzīmēta 15. maijā.

Svarīgi apzināties, ka svētku diena, kad godināt māmiņu, ir lieliska un skaista tradīcija, kurā iesaistās visa ģimene.

Māmiņas var godināt un viņām pateikties ikreizi, kad viena tas Jums ienāk prātā – ar ziediem, ar buču, ar kopā pavadītu laiku. Pateicības vārdu par dzīvības došanu nekad nevar būt par daudz.

5.klases skolēni teātra mākslas stundās sagatavoja visām māmiņām mīļu apsveikumu.