Vecpiebalgas bērnudārza ekskursija 12.augustā

Ziemassvētkos saņēmām brīnišķīgu dāvanu no vecākiem: iespēju visam kolektīvam apmeklēt konfekšu darbnīcu “Madonas Karamelēs” un viesoties pie koku un augu vilnas meistara Ritvara Toča Stalīdzānos. Izlēmām, ka iesākt jaunu mācību gadu ar šādu kopīgu braucienu, būtu vareni. Tā arī bija, jo karameļu darbnīcas saimnieki mūs sagaidīja ar interesantu stāstījumu, ar iespēju redzēt, kā top šis kārums, tad arī veidot dažādas formas konfektes, ko pārvest mājiniekiem.

Stalīdzānos pie Pie R.Toča rīkojāmies gluži kā bērni, kas visu izčamda, izsmaržo, apbrīno. Tas patiešām bija kas brīnumains: koku vilna no 22 dažādiem kokiem! Var ticēt, var apšaubīt, bet arheologi spriež, ka senatnē cilvēki darinājuši apģērbu tieši no koku un augu vilnas, bet aitu vilna sakta izmantot daudz, daudz vēlāk. Tā meistars darinājis cepures, zīļu vainagu, jostu un plāni nākotnei patiesi iespaidīgi!

Būdamas tik tuvu Barkavai, izmantojām iespēju un apmeklējām arī Barkavas katoļu baznīcu, kā arī pulkveža O.Kalpaka dzimtās mājas, kuru apkārtnē uzstādītas skaistas tematiskas skulptūras, bet pati daba pārsteidza ar milzīgajiem ozoliem un tālē redzamajiem labības laukiem.

Noslēgumā viesojāmies Praulienā pie Antras Gotlaufas, kura ir ne vien interesants cilvēks, bet arī laba saimniece, ko pierādīja arī filmējoties LTV 1 raidījumā  “Latvju saimnieces”. Mums bija tas gods cienāties ar Madonas pusei raksturīgiem ēdieniem, minēt mīklas un izbaudīt laiku kopā.

No sirds pateicamies vecākiem!