Vidusskolnieku lielākās Latgales pilsētas – Daugavpils iepazīšana

Daugavpils vēsturiskās un šodienas pilsētvides iepazīšanās nodarbību “Latvijas skolas soma” programmas ietvaros sākām ar pilsētas pērli – Dinaburgas cietoksni. Tas ir vienīgais 19.gs celtais un līdz mūsdienām saglabājies cietoksnis Baltijā. Tālo pagātnes dvesmu sajutām, aplūkojot krievu klasicisma stilā celtās ēkas: komandanta ēku, hospitāli, kazarmas, Mihaila (austrumu) un Nikolaja (dienvidu) vārtus. Apskatījām parku un lielgabalus. Uzkāpām iespaidīgajos cietokšņa vaļņos, tad arī sapratām, kā cietoksnis veiksmīgi izturējis un atvairījis pirmos Napoleona armijas uzbrukumus.

Šodienas Daugavpili iepazīt devāmies ar vienu no populārākajiem pilsētas sabiedriskā transporta veidiem – tramvaju. Apskatījām pilsētas vēsturisko centru, galveno pilsētas laukumu un Vienības namu, pilsētas ielas ar dažādos arhitektūras stilos celtām ēkām. Ceļojām pa pilsētas mikrorajoniem, kurus aptver tramvaja maršruts, pabijām tramvaju depo, redzējām pavisam vecus un jaunās paaudzes pilsētas tramvajus. Uzzinājām par tramvaja vēsturi un iepazinām tramvaja vadītāja profesiju.

Ceļā uz mājām, nepalaidām garām iespēju uzkāpt Latvijas lielākajā dižakmenī – Nīcgales Lielajā akmenī, kas ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā.

Diena bija ļoti interesanta un laiks pagāja nemanot.

Raksta autore: Marta Pundure