Zinātkāres diena skolā

13. februārī Eiropas sociālā fonda (ESF) projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Vecpiebalgas vidusskolā  viesojās Zinātkāres centrs ZINOO sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti , lai Vecpiebalgas vidusskolas 1. – 3. klašu skolēni iepazītos ar profesijām inženierzinātņu jomā un paši izmēģinātu spēkus kā inženieri un kosmonauti.

Nodarbības laikā skolēni būvēja augstceltnes pēc dažādiem parametriem un,  simulējot zemestrīces sākšanos, pārbaudīja  to izturību. Vislabāk veicās 3. klases skolēniem, kuru mājas palika veselas.

Ceļojums Visumā sastāv no vairākiem vienlīdz svarīgiem posmiem, bet svarīgākais — veiksmīga piezemēšanās. Komandas uzdevums ir no dotajiem materiāliem izveidot kosmisko zondi, kas spētu veiksmīgi piezemēties, saglabājot veselu “kosmonautu” – olu. Arī šajā uzdevumā bija daudz veiksmīgo, kuru “ kosmonauti” palika veseli.

Laikā, kamēr sākumskolas bērni darbojās ar “ Zemestrīci” un “ Kosmisko olu”, citu klašu skolēni varēja izmēģināt spēkus RTU izglītības stacijās. Ja pareizi atbildēja uz visiem jautājumiem, varēja iegūt balvu, kas daudziem izdevās.

Kopā ar mums šajā diena bija arī Vecpiebalgas novada pamatskolas sākumskolas skolēni.

Rakstu sagatavoja: Rigonda Prīse