Par skolēnu testēšanu 22.11.-26.11.2021.

Plānojot testēšanas procesu nākamajā nedēļā, valdība bija paredzējusi, ka 22.novembrī 1.-3.kl. skolēni paštestu veic mājās, 4.-12.kl. skolēni – izglītības iestādē. Visi 1.-3.kl. skolēnu vecāki 16.novembrī veiktajā klašu audzinātāju aptaujā piekrita, ka arī 1.-3.kl. skolēni paštestu veic skolā.

Tāpēc, saskaņā ar valdībā nolemto, nākamajā nedēļā testēšana tiks veiktas 2 reizes:

22.novembrī 1.-12.kl. skolēni (gan vakcinētie, gan nevakcinētie, gan pārslimojušie, ja kopš inficēšanās ar Covid-19 pagājis vairāk par 6 nedēļām) paštestu  veic skolā klases audzinātāja uzraudzībā no plkst. 7:30 līdz plkst. 8:30. Ja skolēnam paštests būs pozitīvs, viņš uzreiz veiks siekalu testu. Audzinātājs informēs vecākus, un bērns dosies uz mājām. Savukārt skola nogādās testu laboratorijā.

26.novembrī 1.-12.kl. skolēni (izņemot vakcinētos un  pārslimojušos) skolā 1.stundas laikā veic kolektīvo testu.

Jaunākā Izglītības un zinātnes ministrijas informācija par skolēnu testēšanu skolas brīvlaikā

Saistībā ar valstī noteikto ārkārtējo situāciju, kas paredz maksimāli ierobežot cilvēku pārvietošanos, un skolēnu brīvlaika pagarināšanu par vienu nedēļu  no 21.10.2021. tiek pārtraukta iknedēļas skolēnu un mācību iestādēs nodarbināto testēšana vispārizglītojošās skolās un profesionālās izglītības iestādēs

Iknedēļas testēšana (arī 20.10., 21.10., 22.10.) tiek turpināta pirmsskolas izglītības pakāpē nodarbinātajiem.

Paredzēts, ka vispārizglītojošo skolu skolēnu, profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu  un izglītības iestāžu darbinieku testēšana tiks atsākta nedēļu pirms atgriešanās izglītības iestādēs klātienē:

1.-3. klašu skolēniem un izglītības iestādē nodarbinātajiem – no 25. līdz 29.oktobrim. Pēc spēkā esošā grafika tas nozīmē, ka Vecpiebalgas vidusskolā testēšana tiks veikta 29.oktobrī;

4.- 12. klašu skolēniem un izglītības iestādēs nodarbinātajiem – testēšana atsāksies pirms mācību atsākšanas klātienē. Precīzāka informācija tiks sniegta turpmāk.

Testēšana jāveic epidemioloģiski drošos apstākļos, lai izslēgtu skolēnu kopēju pulcēšanos telpās.

Testēšanā tiks izmantoti siekalu testi.

Aicinot skolēnus nodot siekalu testus, jānodrošina to izsniegšana individuāli pie skolas vai pa vienam ienākot klasē, paredzot, ka skolēni nepulcējas klasēs, koplietošanas telpās un gaiteņos.

Joprojām paliek spēkā iespēja testu nodot arī individuāli laboratorijā, ja skolēnam testēšanas dienā nav iespējas ierasties uz noteikto testēšanas datumu.

Cieņā,

skolas direktore Ilona Strelkova

Aktuālā informācija par 22.10. testēšanu

Nākamnedēļ “BIOR” laboratorija strādā ierastajā darba režīmā, kurjeri brauks savos ikdienas maršrutos un savāks siekalu kociņu testus no skolām + valsts apmaksātus siekalu testus no pedagogiem un skolu darbiniekiem, kuri uzsākuši vakcinācijas kursu.
Lūdzu, ņemt vērā, ka tiem skolēniem, kuri kaut kādu iemeslu dēļ nevarēs piedalīties apvienotajā klases siekalu skrīningā (ceļojums, laukos, slims vai citu iemeslu dēļ), pirms mācību atsākšanas jāiet uz tuvāko laboratoriju veikt siekalu tests.
Būtiski!!! Vēlamies akcentēt, ka valsts apmaksāts rutīnas skrīninga siekalu tests ir klases apvienotais kociņu siekalu tests. Ja izglītības iestāde kādu objektīvu izņēmuma gadījumu dēļ kurjeram nodos nevis apvienotos kociņu testus, bet gan individuālos siekalu testus, sakarā ar lielo noslodzi laboratorijā individuālo siekalu testu pārskatus varēs nosūtīt četru darba dienu laikā, tas ir, līdz 28.oktobrim. Skolēni skolā varēs atgriezties TIKAI ar negatīvu veiktā testa rezultātu.